Bebeklerin Kolay Uyuması İçin Ne yapmak lazım, Bebeklerin Rahat Uyuması için ne yapmak lazım, Bebekl

zahide 28 Tem 2016

1. zahide

zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

193,526
    1,390
    38

Merhabalar,
    Bir Anneanna olarak tecrübelerimi paylaşmak istedim belki birilerine yardımcı olurum,

Kendim 3 çocuk büyüttüm şimdide torunumu büyütüyorum
    Bu bölümde bebeklerin rahat uyumasıyla ilgili tecrübelerimi paylaşmak istedim.

Bebekler yeni doğduğunda ortama zor uyum sağlıyorlar bunun için uyumadada sorun yaşanabiliyor, Sizlere anlatacağım yolları denerseniz bebeğinizi daha rahat uyuduğu görebilirsiniz,

Bebeğinizin karnı tok ise gazi felanda yok ise rahatça uyuması gerekiyor, yalnız uyuturken bir kaç seye dikkat etmeniz gerekiyor,

Bebeğin rahatça uyuması için mutlaka ellerini kollarını ince bir tülbentle sarın, çünkü bebek daha kontrol mekanizması gelişmediği için elini kolunu yüzüne başına çarparak uyanmasına neden olabilir, bebeği sıkmadan elini kolunu yumuşak tülbentel sandınız, yatacağı yerinde önemi var hava akımı olsun yani havasız olmasın ve hafif loş bir oda olsun mümkün olduğu kadar sessiz olsun yada hafif bir müzik çalın, bizim zamanımız da yoktu kızım bir müzik almış aynı anne karnındaki ses gibiymiş onu açıyordu karnını doyuruyorduk ılık bir duş kundak yapıyorduk bebeğimiz çok rahat ve uzun süre uyuyordu.. sizde bunları deneyin mutlaka faydası olacaksın arada hep bakın kontrol edin sağında yatıyorsa soluna çevirin tam arkası üstü yatırmayın, ya sağına ya soluna yatırın, birde mutlaka ıhlamur içirin çok faydasını göreceksin,

Bebeğinizi güle güle buyutun,

Anneannenin tecrübeleri,www.goktepeliler.com

2. E b r u

E b r u süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

22,828
    746
    38

emeklerıne sagık ablam guzel paylasım ıcın tesekkurler

3. S£V®

S£V® süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

151,165
    2,266