Bebek Devamlı Ağlıyor ne Yapmalıyım, Bebek Ağlıyor, Bebekler hep ağlıyorsa, Bebeklerin ağlaması nası

zahide 28 Tem 2016

1. zahide

zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

193,592
    1,390
    38

Merhabalar,
    Bir anneanne olarak bebekler hakkında tecrübelerimi belki birilerine yararı olur diye paylaşmak istedim.

Kendim 3 çocuk büyüttüm şimdedi torunuma bakıyorum haliyle epey bir tecrübe edindim.. Edindiğim tecrübeleri paylaşmak istedim.

Eğer bir bebek ağlıyorsa mutlaka bir sorunu vardır demekdir, Bunun bir sürü sebebi olabilir, en büyük sebebi karnının aç olmasıdır, ikincisi gaz vardır. Yeni doğan bebeğinizi sık sık emzirin yeni olduğu için göğüsten yeterince sut gelmiyordur, bebeğin çenesi zayıf çekemiyordur gerekirse sütünüzü sağın kaşıkla yada biberonla verin şimdi çok güzel biberonlar var anne memesine yakın korkmayın bebeğim biberona alışır beni emmez diye bir sey olmuyor biz denedik çünkü. Eğer sütünüz yetmiyorsa doktorunuza danışın ek mama yapın illa biberona alışmasın diyorsanız çay kaşığıyla verin yani mutlaka bebeğinizin karnını doyurun..

İkincisi yeni doğan bebeklerin hemen hemen hepsinde gaz sancısı oluyor, bebeğin gazini çıkarmayı bilmeyen yoktur sanırım, bebeğin gazini çıkarın mutlaka bebeğin karnını ılık tutun, mesala havluya ütü basın kıyafetlerinin üstünden karnına koyun, teni çok narin olduğu için direk sıcak havluyla temas etmeyin, yani bir şekilde karnını ılık tutun, yüzünkoylu kolunuza yatırarak biraz dolaştırın oda gazini çıkarmasına yardımcı olacaktır, Ilık ıhlamur yaz kış verin bebeği rahatlatıyor ve gazina iyi geliyor,
    Yeni doğan bebek anne karnına alıştığı için hep o ortamı arar onun için yavaş yavaş kulasına pışş pışş diye seslenin büyük bir ihtimalle ağlaması kesilecektir..

Unutmayınki bu süreç kısa bir süreçtir en fazla bir iki aydan sonra normala dönecektir sabırlı olmak gerekiyor.. herkese allah hayırlı uğurlu bir evlat nasip etsin. herkese kolay gelsin))) Anneanne den Öğütler)) www.goktepeliler.com

2. E b r u

E b r u süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

22,828
    746
    38

emeklerıne sagık ablam guzel paylasım ıcın tesekkurler

3. S£V®

S£V® süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

151,316
    2,266
    36

Zahide Hanım Emegine sağlık güzel paylaşım için teşekkürler