Bacaklara giren kramp neden olur, Bacak Kasılması neden olur, Bacak kasılmasına ne iyi gelir,

zahide 21 Haz 2018

 1. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  216,246
  1,977
  38  goktepeliler bacak.jpg


  Bacak Kasılmasına Ne İyi Gelir?


  Bacak kasılması; zorlayıcı bir egzersiz, uzun süreler ayakta durma veya yetersiz beslenme nedeniyle oluşabilir. Kasılmanın yoğunlaştığı bölgeye sıcak kompres yapmak, basınç uygulamak, kası açmak için esneme hareketi yapmak kasılmaya iyi gelebilir. Bacak kasılmaları geçicidir ancak kasılmalar vücudun diğer bölgelerinde de yaşanıyorsa veya çok sık tekrarlanıyorsa bir doktora görünmeniz gerekebilir.  Sıcak Kompres: Kasılmanın olduğu bölgeye 20 dakika boyunca sıcak kompresyapmak kası yumuşatarak açılmasını sağlayabilir. İlk 20 dakika sonrası 20 dakika ara vererek tekrar sıcak kompres yapabilirsiniz. Kasınız açılana kadar 20 dakika aralıklarla aynı uygulamayı tekrarlayabilirsiniz.

  Basınç: Ağrının en çok olduğu bölgeyi bularak avuç içinizle, ağrı artıncaya kadar bastırın. Basınç, kasılmanın bir anda geçmesini sağlayabilir.

  Su: Bacak kasılmaları vücudun susuz kaldığının tipik göstergesidir. Özellikle yaz aylarında fark etmeden çok su kaybedebilirsiniz. Ayrıca ishal gibi rahatsızlıklar vücudun olması gerekenden fazla su kaybetmesine neden olabilir. Gün içinde mümkün olduğunca çok su içmeye çalışın.

  Mineraller: Elektrolit seviyesi düştükçe bacaklarda kasılmaların oluşması normaldir. Vücut için gerekli bu elektrolitleri sağlıklı karbonhidratlardan, meyve ve sebzelerden alabilirsiniz. Kalsiyum ve magnezyum bakımından zengin gıdalar yeterli miktarda elektrolit içerir.

  Gece Kasılmaları: Eğer bacak kasılmaları gece saatlerinde ortaya çıkıyorsa E vitamini takviyesi kullanabilirsiniz. Yatmadan önce 1 bardak su içmek uykuda oluşabilecek kasılmaları azaltacaktır.
   
 2. S£V®

  S£V® süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

  206,891
  3,198
  36


  ZAHİDE Hanım Emegine sağlık paylaşım için teşekkürler,
   
 3. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  216,246
  1,977
  38


  teşekkürler sağ ol sev,
   
 4. KAFKASKIZI

  KAFKASKIZI süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

  58,696
  2,189
  0


  emeğine ellerine sağlık Zahide'm güzel paylaşımın için teşekkür ederim,
   
 5. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  216,246
  1,977
  38


  teşekkürler sağ olun,
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş