Av Etinden Arabaşı Nasıl Yapılır resimli anlatımı, Arabası Yemeğinin Yapılısı resimli anlatımı, Gökt

zahide 4 Oca 2009

1. zahide

zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

212,398
    1,933
    38

Yine köyümüzde yapılan bir yemeği tarif edec em..Av etiyle yapılan arabası..Gerci tavuk etinden yapılandan farkı yok ama bizim kültürümüzde arabasinin ayrı bir önemi vardır..Kış geceleri köyde yasayınların en büyük lüksleri arabası içmekdir..Genelde hangi ev yaparsa diğerlerini çağırır ve kalabalık icilir..Hemen hemen her gün bir evde yapılır. Hem sohbet hem ziyaret hem arabası icilir benimde köye yaptığım ziyarette bol bol arabası içtik size bir tarif daha.

Av eti tencereye konularak kaynatılır.

Pişen ördek eti kemiklerinden ayıklaranak didilir.Tencereye yağ konur iki yemek kasığı un kavrulur salca konur ince biraz soğuk su konur karıstırılır sonra ördeğin suyu katılır içine acı biber atılır didilen etler çorba yapılır..

Diğer taraftan bir tencereye su konur kaynayan suya soğuk suyla karıstırdığınız unu dökersiniz ve karistirarak kaynatırsınız.

HAmur koyulasınca tepsiye dökülür ve soğutulur. Soguyan hamur baklava gibi kesilir ortası acılır ocakta kaynayan çorba sıcak sıcak konur.

Daha sonra bu hamurdan kasık yardımıyla bir dilim alınır ve corbadan alınır ikisi birlikte yutulur ..afiyet olsun.

2. Ynt: Av Etinden Arabaşı.

HARIKA BI GORUNTUSU VAR ARABASI HAMUR VE CORBASININ FAKAT DIKKATLI BAKIN ARABASI HAMURUNU KIM KESMIS ISE VALLAHI ACAIP EL VAR O HANIMDA SANATKAR ELI VAR ONE DUZENLI KESMEK MAKINA ANCAK O KDAR DUZGUN KESER BEDNE BU BOLUMUNE TAKILDIM ARABASI ,COK YEMEM LAKIN ANNEM DEN GUZEL YAPAN BI KIMSE YOKTUR BENCE(annem telisman can (yildiz)BU RESIMDEKI HAMUR OYLE GUZEL TUTTURULMUSKI VE MUBAREK UZAKTAN BAKINCA SANKI MISIR PRAMIT I NI ANDIRIYOR ( e yani asye abla bak cok guzel bi paylasim lakin yine demistim ya bide hanimlardan(bebek telasinda olan hanimalar) goren olursa bu resminizi arti one kasik atis senin oyle sanki yaris var oyle bi istahla corba ve hamur a bakisin varki tarifi zor ancak dikkatli bakan gorur/asik in mesuk una bakar gibi vallah daha iyi cumle bulamadim tarifine o hamur eminim 5 dakka sonra ucmustur midelerinize, FIAFIYEBISIHHA/

3. zahide

212,398
    1,933
    38

Ynt: Av Etinden Arabaşı.

omer o hamuru ben kestim... sağolasın gozünden kaçmamıs..ozenle kestim tabi fotografını cekecem yaa)))...evet omer arabasını seviyorum, valla istahla yedim sağol)))

4. sakinleme

sakinleme ÜYE

297
    0
    0

fazla yemiyin dokunur sonraaa aman dikkatttt

5. zahide

212,398
    1,933
    38

oooo memocannnn ne dokunması beya olsada içsek)))

6. sakinleme

sakinleme ÜYE

297
    0
    0

valla hala bende cok seviyorum ama hamuru fazla yuttum mu beni rahatsız ediyyooo

7. MLTM

MLTM ÜYE

252
    0
    0

Goruntu cok guzel gozukuyo, birde tadina bakmak gerekio :D

8. MLTM

MLTM ÜYE

252
    0
    0