Atatürk'ün Oğlu Olduğunun Kanıtı Atatürkün oğlu varmıdır, Atatürkün çocuğu varmıdır

Bayram_Akgül1 11 Ağu 2019

 1. Bayram_Akgül1

  Bayram_Akgül1 ÜYE

  9
  1
  0


  Atatürk'ün Oğlu Olduğunun Kanıtı
  [​IMG]

  Abdurrahim Tuncak hayatını kaybettiği 1999 yılına kadar gözlerden uzak mütavazi bir hayat sürdü.91 yıllık ömründe bu konuda sadece bir kez konuştu.Resmi tarihe göre Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından 1918 yılında Osmanlı - Rus savaşında tüm ailesini kaybettiği için 8 yaşında Atatürk tarafından evlatlık alınmıştır. Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım tarafından büyütülmüştür.Bu bilgiler vikipedi'den bile öğrenebileceğiniz resmi bilgilerdir. Ancak bu bilgiler kısmen doğrudur. Bugün tarihçiler ve bu işin ilgilileri Abdurrahim Tuncak'ın Atatürkün manevi oğlu olmadığını biyolojik oğlu yada kardeşi olduğu konusunda hemfikir. Bu konuda ortaya atılan 2 iddia vardır. Abdurrahim Tuncak'ın Atatürkün üvey babası Ragıp beyden olma anneden bir babadan ayrı kardeşi olduğudur. İkinci bir iddia ise Abdurrahim Tuncak'ın Atatürk'ün fikriye hanımından olma öz oğlu olduğudur.Abdurrahim Tuncak'ın fiziki olarak Atatürk'e benzerliğine bakılırsa manevi oğlu olmadığı aralarında kan bağının olduğu mutlak anlaşılacaktır.Ancak hangi iddianın doğru olduğu teyide muhtaç bir bilgidir.Şimdi bu konuda meselinin muhatapları ne demişler ona bir göz atalım.
  Abdurrahim Tuncak ve Makbule Hanım

  [​IMG]

  1- Abdurrahim Tuncak 1981 yılında gazeteci Mete Akyol'a verdiği repörtajda kendisine Atatürkün gerçekten oğlumusunuz sorusuna "Bazı sırlar benimle beraber mezara gidecek" demiş ve e soruyu yanıtsız bırakmıştır.Ömrü boyunca da gözlerden uzak mütavazi bir hayat yaşamış ve bu konuda konuşmamıştır.

  2- Latife hanımın yeğeni Mehmet Sadık ÖKE "Teyzem Latife" kitabında Abdurrahim Tuncak'ın Mustafa Kemal Atatürk'ün Fikriye hanımdan oğlu olduğu bu gerçeğin teyzesi latife hanım tarafından söylendiği Latife hanımın Atatürk ile evlilik yaptığı zamanda herkes tarafından bilindiğini yazmıştır.

  [​IMG]

  3- Abdurrahim Tuncak'ın kızı Nuray Çulha ise üstü kapalı olarak Abdurrahim Tuncak'ın yalnızca Atatürkün manevi oğlu olmadığı organik bağı olduğunu söyledi ancak babasının vasiyeti üzerine daha fazla konuşamayacağını bildiklerinin bir sır olarak kalacağını söyledi.Nuray hanımında yandaki resmine bakılırsa kız halaya çeker misali büyük halası Makbule hamına benzerliği dikkat çekmektedir.

  4- Bilgisine ve sözüne çok güvendiğim gazeteci Murat Bardakçı ise bu konuda bazı şeyleri bildiğini ancak ailenin isteği üzerine söyleyemeyeceğini açıklamıştır.Yine geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden ittihat ve terrakki uzmanı Erol Şadi Erdinç Abdurrahim Tuncak'ın Atatürkün oğlu olmadığını Zübeyde hanımın Ragıp beyle olan ikinci evliliğinden olma üvey kardeşi olduğunu söylemiştir.
  Atatürk ve Abdurrahim

  Sonuç
  Abdurrahim Tuncak'ın Atatürkün kardeşi olma ihtimali üzerine şöyle bir hesap yapacak olursak zübeyde hanım 1857 doğumlu Abdurrahim Tuncak ise resmi kayıtlarda 1908 doğumlu ancak tuncak'ın şu anda hayatta olan kızı Nuray hanım babasının 1902 doğumlu olduğunu söylüyor. Yani Tuncak'ın Atatürkün kardeşi olması durumunda Zübeyde hanım en erken 45 en geç 51 yaşında doğum yapmış olması lazım.Bu kadar ileri yaşta doğumun zayıf bir ihtimal olduğu göz önüne alınırsa Abdurrahim Tuncak'ın Atatürk'ün oğlu olma ihtimali daha da güçlenmektedir. Bunun tam manasıyla anlaşılması için devlet kararı ile Atatürk ve Abdurrahim Tuncak ve Zübeyde hanım'ın naaşlarından alınacak örneklerle DNA testinin yapılması gerekmektedir.DNA testi yapılana kadar Tuncak'ın Atatürkün oğlu mu yoksa erkek kardeşi mi olduğunu kesin olarak bilemeyeceğimiz aşikardır.Ancak Tuncak'ın sadece Atatürkün manevi oğlu olmadığı da biyolojik bir bağının olduğu da ortadadır.
  Alıntı
   
 2. S£V®

  S£V® Administrator Site Yetkilisi Administrator

  269,422
  65,681
  59


  paylaşım için teşekkürler,
   
 3. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  165,653
  1,869
  38


  Paylaşımlar birbirinden güzel devamını bekleriz,
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş