Astım Bitkisel İlaçlarla geçermi, Astım Doğal yöntemlerle Tedavi edelirmi, Astım nasıl geçer

zahide 3 Eyl 2018

 1. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  181,322
  1,916
  38  goktepeliler astım.jpg

  Eczanelerde astım tedavisi için kullanılan pek çok başarılı ilaç bulabileceğiniz gibi tüm dünyada bir çok astım için bitkisel tedavi yöntemleri de kullanmaktadır. Astım bitkisel tedavi uygulamaları uzun yıllardır kullanılmakta ve astımın bu uygulamalar sonucunda iyileşme gösterdiği bazı durumlarda tamamen ortadan kalktığı görülmüştür. Ancak astım için kullanılan bitkisel tedavi yöntemleri her hasta için uygun olmamakla birlikte aynı sonucu da vermeyebilir.

  Astımın tedavisi için öncelikle bir doktorla görüşmelisiniz. Çünkü astım bitkisel tedavi yöntemleri için kullanılan bazı doğal gıdalara vücudunuzun başka bölgeleri tepki gösterebilir ya da bu gıdalara karşı alerjiniz olabilir. Doktorunuza danıştıktan sonra astım tedavisi için kullanabileceğiniz bitkisel ve doğal tedavi yöntemleri hakkında bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.  Sarımsak: Astım bitkisel tedavisi için sıkça kullanılan ve etkili bir reçete olan sarımsak ve kaynamış süt karışımı astım krizinin ilk belirtileri görüldüğü zamanlarda kullanılabilir. Astım krizinin oluşmasını durdurmada etkili bir bitkisel tedavi yöntemidir.

  Zerdeçal: Astım tedavisi için oldukça önemli bir bitki olan zerdeçal bir bardak süte bir kaşık katılarak kullanılır. Günde iki kez bu karışımı içebilirsiniz.

  Hardal Yağı: Hardal yağı ile hazırlanan reçete içmek için değil göğüs bölgesine masaj ile uygulayarak rahatlatmak için kullanılmaktadır. Hardal yağını az miktarda kafur ile karıştırarak göğsünüze masaj yapabilirsiniz.

  Zencefil: Zencefil ile çay hazırlayıp içerisine bir adet dövülmüş sarımsak atıp günde iki defa içerseniz astım krizlerinin azaldığını göreceksiniz. Zencefilli çay astım krizlerine neden olan sebepleri ortadan kaldırdığı gibi kontrol altında tutmaya da yardımcı olacaktır.

  Tüm bu astım için bitkisel tedavi reçetelerini kullanmaya başlamadan önce bunları doktorunuza bildirmeniz ve tavsiyesini almanız çok önemlidir. Eğer astıma karşı bir ilaç kullanıyorsanız bitkisel tedavi yöntemlerine başladığınız zaman bu ilaçları bırakmamalısınız. Astım için bitkisel kürler ilaç kullanımı sırasında destekleyici uygulamalardır.

  Uyarı: Bu makale bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir koşulda teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz.
   
 2. S£V®

  S£V® Administrator Site Yetkilisi Administrator

  205,078
  12,559
  40


  ZAHİDE Hanım emegine sağlık paylaşım için teşekkürler,
   
 3. KAFKASKIZI

  KAFKASKIZI süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

  57,384
  2,137
  0


  çok güzel bilgiler emeğine ellerine sağlık Zahide'm güzel paylaşımın için teşekkür ederim,
   
 4. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  181,322
  1,916
  38


  teşekkürler sağ olun,
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş