Ardıç Ağaçı kozalağı faydaları, idrar yolları iltihabı doğal yöntemlerle tedavi, idrar söktürücü doğ

zahide 15 Haz 2018

 1. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  194,935
  1,437
  38


  goktepeliler ardıç ağacı.jpg  Ardıç Kozalağı ve Ardıç Yaprağı Faydaları, Çayının Yapılışı
  Özellikle ardıç kozalağı ile tedavi süreci çok eskilere dayanır. 1844 yılında Berlin’de yapılan yanlış bir deneme neticesi ardıç yağı ve kozalağı ile tedavinin yan etkileri olduğu iddia edilerek ta 1993 yılına kadar bir nevi rafa kaldırılmıştır.

  Ancak 1993 yılında Prof Dr Heinz Schilcher, Berthold M. Hell Berlin Üniversitesinde yapmış oldukları deneylerde ardıç yağı ile ardıç kozalağının birçok hastalığın tedavisinde kullanılabileceğini tespit etmişlerdir. Ayrıca bu bilim adamları geriye dönük yaptıkları incelemede ardıç yağı ve ardıç kozalağı ile tedavinin 1844 yılında ilmi olmayan çalışmalar nedeniyle rafa kaldırıldığını, ardıç kozalağı ve yağı ile yapılan tedavilerin hiçbir yan etkisinin olmadığını bulmuşlardır.

  Bu kısa bilginin ardından yağının faydalarını başka bir yazımıza bırakarak isterseniz ardıç yaprağı ve kozalağının hangi hastalıklarda bize şifa dağıttığını görelim.

  Ardıç Kozalağı Neye İyi Gelir, Faydaları Nelerdir?
  İdrar Yolları Enfeksiyonları ve idrar söktürmede etkilidir. Hastalık sonrası toparlanma süresini kısaltır. İdrar yolları enfeksiyonlarını kurutmada çok tesirlidir. Bu hususta yapacağınız aşağıdaki tarifimiz doğrultusunda ardıç kozalağı çayı hazırlamak.

  Yüksek tansiyonu düşürücü etkisi vardır. Tansiyonunuzu ardıç kozalağı çayı ile dengeleyebilirsiniz.Metabolizmayı kuvvetlendirmede, kan şekerini düşürmede çayı oldukça faydalıdır. Sindirim sisteminizin güçlü olmasını ve kan şekerinizin düşmesini sağlayabilirsiniz. Şeker (diyabet) hastaları gönül rahatlığı ile kullanabilirler.

  Ardıç kozalağı çayı nasıl hazırlanır?
  14, 15 adet ardıç kozalağını içerisinde 400 ml. kaynamış sıcak su bulunan çaydanlığa koyun. Koyduğunuz kozalakları yaklaşık 10 dakika bekletin ve demini almasını bekleyin. Demlendikten sonra süzün ve için.

  Ardıç kozalaklarını siz de toplayarak kendi çayınızı yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken eylül ayı ve ekim ayı sonlarına kadar ardıç kozalaklarını toplayıp güzelce kurutmak.
   
 2. S£V®

  S£V® süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

  152,861
  2,312
  36


  ZAHİDE Hanım Güzel olmuş Emegine sağlık paylaşım için teşekkürler,
   
 3. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  194,935
  1,437
  38


  teşekkürler sağ ol sev
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş