Dışarı Yemeğe gittimizde Çatal ve BIcakların duruşu ve anlamları, Çatal ve bıcakların duruşu ve anla

'Bunları Biliyormusunuz?' forumunda zahide tarafından 11 Eyl 2017 tarihinde açılan konu

By zahide on 11 Eyl 2017 22:00
  1. zahide

zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

175,487
    856
    38

Çatalınız ve bıçağınızı bu şekilde tabağınıza koyduğunuzda yemeğe ara verdiğinizi ve bir süre sonra devam edeceğinizi anlatmış olursunuz. Tabağınızda duran o güzel eti tabii ki de yiyeceksiniz ama biraz vakit veriyorsunuz kendinize, hadi yine iyisiniz. Garson pat diye alamayacak tabağınızı.

[​IMG] Resimi Orjinal Boyutta Görüntülemek İçin Tıklayın

Çatal ve bıçağınızı artı yapacak şekilde tabağınıza yerleştirdiğinizde ikinci tabak için hazır olduğunuzu anlatmış olursunuz. Yani ara sıcağınızı bitirdiniz, ana yemeğe geçeceksiniz. Tabağınız artık değiştirilebilir ve siz diğer yemeğe rahatlıkla geçebilirsiniz

Çatal ve bıçağınızı yan yana getirip bulunduğunuz konuma paralel şekilde koyarsanız diyorsunuz ki: Ellerine sağlık canım benim, vallahi harikaydı. Tok olmasaydım 74 tabak daha yerdim ama yerim dar. Mikemmel yapmışsın ya. Gene yerim gelince.

Yemek bitti, daha da istemiyorsunuz. Mide patladı patlayacak. Size de yazık yemek yapana da yazık, pervane olmasın biraz daha başınızda. O zaman ne yapıyoruz? Çatal ve bıçağınızı bulunduğunuz konuma dik olarak yan yana koyuyoruz. Bitirdim canım, sağda inecek var.

Yemeği beğenmeme gibi bir hakkınız da var. Damak sizin dil sizin. Haklısınız. Bunu göstermek de isteyebilirsiniz. İnsanoğlu bu, her şeyi yapmak istiyor. O zaman çatalınızın dişleri arasına hemen bıçağı yerleştirin ve Nasreddin Hoca gibi yapıştırın cevabı. Durur musunuz? Duramazsınız.

Yeteer, gözüm görmesin yeter. Görmek istemiyorum, yeter.

Yorumlar

'Bunları Biliyormusunuz?' forumunda zahide tarafından 11 Eyl 2017 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş